Грунти для декоративних покриттів

Грунт адгезійний кварцовий Рівне
Грунтовка адгезійна кварцова

Грунт адгезійний кварцовий силіконовий Рівне
Грунтовка адгезійна кварцова силіконова

Грунт глибокого проникнення DEKOMIX
Грунтовка глибокого проникнення

Грнут глибокого проникнення КОНЦЕНТРАТ
Грунтовка глибокого проникнення КОНЦЕТРАТ 1:10

Фарба адгезійна грунтувальна Рівне Dekomix
Фарба адгезійна грунтувальна

Види і нанесення грунтовок під декоративну штукатурку

Декоративне штукатурення поверхонь – досить відповідальний спосіб обробки стін. Від якості нанесення такої штукатурки буде залежати не тільки зовнішній вигляд стіни, але також витрата на 1м.кв поверхні і довговічність нанесеного на неї складу. Для забезпечення необхідної якості зчеплення робочого розчину з основою покриття перед початком роботи потрібно використовувати різні види грунтовок для декоративної штукатурки, а також вірні технології їх практичного застосування.

Умови тривалої служби покриття

Для якісного покриття стін декоративною штукатуркою потрібно:

  1. Ретельно вирівняти поверхні як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямах.
  2. Використовувати фінішну шпаклівку для закладення всіх нерівностей.
  3. Забезпечити хороше зчеплення декоративної штукатурки з основою.
  4. Забезпечити міцність вихідної поверхні, по якій далі будуть проводитися роботи.

Для вирішення цих завдань потрібно знати, з якого матеріалу виконані стіни і який його технічний стан на момент грунтовки. Наприклад, для суцільних пористих покриттів (бетон, цегла, дерево) внутрішніх поверхонь необхідно застосовувати грунтовки глибокого проникнення. Саме вони забезпечують паропроникність оброблених площ і хороше зчеплення штукатурки з основою.

Крім того, грунтовки глибокого проникнення DEKOMIX  містять в своєму складі протигнильні компоненти, що перешкоджають утворенню грибків і плісняви, які з внутрішніх стін, оброблених декоративною штукатуркою, вивести практично неможливо.

Попереднє вирівнювання – важливий момент

Вирівнювання поверхні перед роботами проводиться кількома методами, але найбільш практичним і який дає стабільні результати вважається метод провешивания. Підлягюча декоративному оштукатурюванню частина стіни маркують по діагоналі дюбелями, після чого між ними натягують, користуючись схилом, мірний шнур. По провисанню шнура судять про те, де і яким чином провести вирівнювання стіни.

Величина зазору перед оштукатурюванням частково може бути ліквідована шпаклівкою, після чого поверхню ґрунтують. Надлишки можна збити за допомогою стамески або скребка. Витрата грунтовки на 1м.кв при цьому зросте, зате знизиться потреба в більш дорогій декоративнії штукатурці.

Буває, що зазор занадто великий і перевищує 40-50 мм. У таких випадках вирівнювання і подальша грунтовка стіни не дадуть бажаного результату. Є два варіанти – перед обробкою:

  • провести оббивку поверхні дранкою;
  • облаштувати металевий каркас.

Останнє, хоча і збільшує несучу здатність декоративної штукатурки, на практиці застосовується значно рідше. Причиною вважаються підвищені витрати, а також необхідність застосування сталі, що має антикорозійне покриття або алюмінієвої смуги.

Вимоги до шпаклювання

Важливим параметром, що визначає довговічність декоративної штукатурки, є відповідність їй обраної грунтовки. В іншому випадку після грунтовки може статися часткове або повне відшаровування штукатурного складу. Щоб не нарватися на таку неприємність, потрібно виключити застосування шпаклівки, до складу якої входять високов’язкі речовини, що володіють незначним поглинанням (наприклад, масляні шпаклівки, шпаклівки на основі алебастру, клеїв).

Технологія грунтування

Особливості грунтовки стін під нанесення декоративної штукатурки полягають в наступному:

  1. Застосовується виключно глибоке, двошарове грунтування, причому товщина кожного шару повинна бути не менше 10 мм. Більш тонкий шар не забезпечить утримання важкого матеріалу на стіні. Витрата матеріалу на 1м.кв.  при цьому збільшитися.
  2. Як робочий інструмент потрібно застосовувати широку малярську кисть або валик: застосування тонких кистей не забезпечить шару грунтовки необхідну однорідність і товщину. Не варто з метою уявного прискорення робіт використовувати пилосос, краскопульт або пульверизатор: витрата грунтовки на м² зросте, але якість покриття погіршиться. Пов’язано це з тим, що для грунтовки глибокого проникнення не забезпечили можливість проникнення компонентів вглиб оброблюваної поверхні. Як наслідок, декоративна штукатурка після нанесення почне відшаровуватися від обробленої поверхні.
  3. Після грунтовки відразу ж роблять затирку обробленої поверхні. Така операція проводиться і для внутрішніх, і для зовнішніх стін. В результаті шар ущільнюється, забезпечуючи надалі хорошу основу для декоративної штукатурки.
  4. Щоб загрунтована поверхня не пересихала, її протягом усього часу перед оштукатурюванням потрібно зволожувати. Підійде звичайний триммер для квітів або пульверизатор. Причина в тому, що декоративна штукатурка легше і якісніше лягати саме на злегка вологу поверхню. Особливо це важливо для внутрішніх поверхонь в житлових приміщеннях.